TRASA

Trasa tentokrát začínala na Vrazidle, v těrlickém Hradišti. Název místa byl aktuální, jelikož soutěžící opravdu vrazili hned do tunelu pod cestou a poté hned do řeky Stonávky. Podél jejího toku se drželi až do rarity našeho regionu - Těrlických mokřad. Poté co se pokochali pohledem a poslechem zvuků ptačí říše, pokračovali přes průlezy, potoky, bahno a jiné krásy naší přírody směrem k rozvodí místních přehrad. Poté co na soběšovickém Pitrově překonali výškový rozdíl, sestoupili k druhé řece - Lučině. Tudy skrze obce Žermanice a Horní Bludovice zamířili do Havířova, kde na Bulváru Selská-Nábřeží na ně, po tuze mokrých 13 kilometrech, čekal jimi vytoužený cíl.

 

 

1.PODLEZ TY MŘÍŽE (musíte absolvovat)

Jako správný astronaut musíte projít základním výcvikem, který vás připraví pro pobyt ve vesmíru. Podlezte mříže, projděte větrací šachtou na druhou stranu a přebroďte se co nejdřív je to možné, na levý břeh řeky, které ho se pak držte až k brodu.

Trest = 20 min

 

MOST U BRODU – na tenhle most rovnou zapomeňte

 

2.ORIENTACE V KOSMU (2 pokusy)

Ve vesmíru není nahoře ani dole. Těžko se proto zorientovat. Zatočte se 3x kolem palivové trubky, vyražte poté k oranžovému bodu, oběhněte jej a vraťte se na začátek. Poté pokračujte zpět po levého břehu řeky.

POZOR: jakmile začnete stoupat, držte se v bezpečné vzdálenosti od řeky – HROZÍ PÁD DO HLUBIN !!!

Trest = 3 min

 

ZELENÝ MOST - pokračujte po levém břehu řeky (po naučné stezce) až do zátoky a dejte pozor na vesmírné bobry. A nezapomeňte se chovat k přírodě slušně, jinak vám to vesmír vrátí.

 

ZÁTOKA U VENUŠINY LAGUNY - vy chodíte po silnici a neobjevujete krásy místní laguny?! Tak na to zapomeňte, hezky se k ní vraťte a držte se ji.

 

3.TUNEL DO VESMÍRU DOKOŘÁN (nemusíte absolvovat)

Projděte zaplaveným tunelem. Pokud ne, můžete pokračovat bezpečným přechodem nad ním. Kdo ale do toho půjde, čas mu naopak odečteme. Hm?!

Odměna = -3 min

                   

 

4.ALIENI (musíte absolvovat)

Screenning hlásí, že v průchodu se nacházejí mimozemské formy života. Projděte jím a zjistěte, které mimozemské organizmy se v něm nacházejí.

Trest (objevení alienů) = 1x alien – 2 min, 2x alieni – 1 min, 3x alieni – 0 min

         

 

                   

 

5.LUNARROUVR (1 pokus)

Měsíční vozítko se porouchalo. Těžko byste se pak na Měsíci pohybovali, o Plutu nemluvě. Opravte ho bez použití spoutaných rukou a pokračujte dál.

Trest = 3 min

 

6.POVINNÁ VÝBAVA (1 pokus)

Havárie je nepříjemná. Poradíte si co si vzít sebou? Vyberte 5 nejdůležitějších věcí. Přemýšlejte, vymýšlejte, ale hlavně nezapomeňte, kde se nacházíte.

Trest (správné odpovědi) = 0– 5 min, 1– 4 min, 2– 3 min, 3– 2 min, 4– 1 min, 5- 0 min

       

TEST NASA

 

7.METEORICKÝ ROJ (3 pokusy)

Když vás zasáhne meteorický roj, je třeba se mu vyhnout. Fotonové torpéda ještě nevymysleli, takže je třeba prokličkovat. Umíte to vůbec? Ukažte se.

Trest = 0 zásahů – 2 min, 1 zásah – 1 min, 2 zásahy – 0 min

 

8.OBČERSTVOVACÍ STANICE „HLUBOKÝ VESMÍR 9“ (1 pokus)

Ve vesmírném prostoru je problém s gravitací. Ona tam (skoro – buďme přesní) žádná není. Občerstvěte parťáka, tak aniž by se on nápoje dotkl a vy použili pouze chodidla svým „poletujících“ nohou.

Trest = 3 min

                   

 

9.ON TAM FAKT NENÍ VZDUCH (3 pokusy)

Vzduch, alias kyslík, je jedna z nejdůležitějších věcí ve vesmíru. Aby vám přicházel až k posteli, je třeba ho z nádrží nějak dopravit. Ukažte, že si umíte poradit s hadicemi a zapojit je správně i poslepu, když vám parťák dobře radí.

Trest = 4 min

                   

 

10.VÁLKA SVĚTŮ (jen 1 pokus)

Navázání kontaktů s mimozemskou civilizací je základ komunikačního nadání astronauta. Co když ale nebudou mít dobré úmysly. Společně se chopte zbraně.

Trest = 1x nezasažený zásah (max 10x) – 0,5 min (max 5 min)

 

Zapnutím HOLLYHO si vybojujete SVOBODU

Celkový čas se vám zastaví, až zmáčknete světelné tlačítko majáku.

                   

 

A pak přišlo na řadu vyhlášení za nejlepší ženský tým

 

za třetí místo

 

za druhé místo

 

pak organizátoři rozmýšleli, že s hlavní cenou pro vítěze utečou, když už se tak soutěž jmenuje

 

nakonec se však vítězové k ceně dostali a už se těší na let balónem

 

 

Pravda nikdy nesmí stát cestě příběhu.

V.M.